Ako ste na Fejsbuku, Instagramu ili Tviteru, naleteli na snimak čoveka koji sa paketom SNS sokova juri ženu sa kesama smokija nudeći joj „fer razmenu“, verovatno ste pomislili: „Evo još jednog botovskog ludila“. Ali, prevarili ste se. Čovek sa snimka nije potplaćeni partijski vernik, već Željko Bogojević, urednik portala "Bezcenzure info". Redakcija našeg portala je izvela gerilsku akciju – ušetali smo na skup, Željko se poslužio besplatnim sokovima sa njihovog štanda,
a onda počeo da pravi potpunu sprdnju od režimske predstave. Ono što je počelo kao jurnjava za jednim smokijem, završilo se kao ogoljavanje čistog jada i bede.
„Džabe, kume, sve je džabe!“
Sve je počelo kada smo naišli na prvu liniju SNS „podrške“. Grupa Roma nas je oduševljeno dočekala i uputila u tajne partijskog švedskog stola:
„Džabe, kume, džabe i koliko hoćeš! Ima tamo, voda, sokovi, pljeskavice... idi tamo!“, objašnjavali su nam, ponosni što su locirali tačke gde se deli besplatna milostinja. Pogledaj ovaj link...(Romi daju upute)
Međutim, ta „velikodušnost“ režima pukla je već na prvom zalogaju. Te famozne „besplatne pljeskavice“ su bile ili riblje, ili neka sumnjiva piletina (nismo smeli da probamo), uglavnom – najgori jad i beda bačeni narodu u lice. Ali, gladan narod ne bira. Guranje za te jadne pljeskavice, otimanje za besplatne sokove i za brendirane SNS majice
pokazali su surovu sliku Srbije: narod je gladan, a dostojanstvo se prodaje za obrok koji ne vredi ni sto dinara.
Oko nas – smeće na sve strane, plastične čaše, kese i otpad, kao materijalni dokaz ekološke i moralne svesti „napredne“ elite.
Trampa veka: Sok za smoki
Vođen uputstvima sa terena, Željko je rešio da uzme stvar u svoje ruke. Otišao je pravo do naprednjačkog štanda i poslužio se – uzeo je ceo paket njihovih besplatnih sokova.
Sa tim „ratnim plenom“ pod miškom, krenula je sprdnja koja je zapalila internet. Željko je ugledao gospođu koja je u rukama nosila pune kese smokija.
Usledila je jurnjava koja će kasnije zapaliti internet: urednik portala Bezcenzure.info nudi paket ćaci-kole u zamenu za jednu kesicu smokija! Gospođa zbunjena, Željko u punom satiričnom zanosu, a prolaznici ubeđeni da prisustvuju istorijskom trenutku naprednjačke trampe. Pogledaj ovaj link...(ne da smoki za živu glavu)
Lekcija iz patriotizma dok rulja gleda gde da ugrabi još
Dok smo se sa zaplenjenim sokovima vraćali iz Ćacilenda, tražeći kome od gladnih ljudi da ih udelimo, sa razglasa je zagrmela himna Srbije „Bože pravde“. Željko je odmah stao mirno, pokazujući osnovno poštovanje prema državi i njenim simbolima i želeći da izazove reakciju ćacadi. A SNS ćaćad koja se kune u patriotizam i Srbiju nisu baš najbolje razlikovali himnu od spleta pesama Mire Škorić ? Prolazili su potpuno nehajno, ne osvrćući se na himnu koja je za njih bila samo pozadinska muzika za sakupljanje besplatnih zaliha. Pogledaj ovaj link... (jedini ispoštovao himnu)
Dve krajnosti na jednom skupu: silikoni i sirotinja
Na platou ispred Skupštine jasno su se videle dve ekstremne krajnosti koje danas čine vladajuću mašineriju:
1. Beda i sirotinja: Nesrećni, gladni ljudi dovedeni autobusima za bednu dnevnicu, paket smokija i najjeftiniju pljeskavicu, koji u opštem grabežu pokušavaju da prežive dan.
2. Stranačka „elita“: Lokalni opštinski funkcioneri, direktori javnih preduzeća, likovi sa kupljenim diplomama i silikonke zaposlene preko veze po državnim kancelarijama. Oni vrlo dobro znaju da bez stranke nisu ništa. Došli su tu da odrade posao i sačuvaju fotelje koje su dobili preko partijske knjižice.
Na kraju dana, onaj paket sokova koji je uzet sa SNS štanda završio je tamo gde je i trebalo – podeljen je ljudima na ulici,
Romima i svima onima koje je partijska mašinerija ostavila na cedilu čim se vođa sklonio sa govornice. Režim je prodao priču o „Srbiji kao jednoj porodici“, ali su kamera portala Bezcenzure.info i Željkova gerilska akcija dokazali suprotno. Pogledaj ovaj link...(pozdrav od predsednika) Ovo nije porodica. Ovo je država spala na nivo robne razmene – Srbija do smokija.
"Bezcenzure.info"
